Vše pro děti 

 
cena celkem:
0,-
s dph
položek v košíku:
0

 
 
Vaše registrace
 
 
Novinky
25.08.  
Rostoucí židle opět v prodeji!
25.08.  
akce šátky Storchenwiege
25.08.  
Akce hnědá vlna 100% přírodní
 
 
 
 

Rady a tipy

Vlastnosti vlny a péče o vlněné oděvy a vlňáčky

Vlna a péče o vlněné oděvy a vlňáčky

 

Vlastnosti vlny:

Přirozeně potlačuje zápach /chemicky na sebe váže a neutralizuje pot, oblečení vydrží při extrémních podmínky až 90dní nošení bez praní/

Vysoká ohnivzdornost /hoří při daleko vyšších teplotách než syntetické materiály a bavlna/

Vysoká UV ochrana /minimum UPF 25/

Biologicky odbouratelná

Hřeje, ikdyž je vlhká /pojme vlhkost rovnající se třetině své váhy, aniž by působila mokrým dojmem/

V létě nedochází k přehřátí /odvádí pot směrem ven/

 

Praní:

Ručně nebo v pračce na šetrný program na 30°, po vyprání je dobré oblečení na pár minut zabalit např. do ručníku a až poté dát volně rozložené sušit.  Při tomto postupu vlna velmi rychle uschne.

Vlněné oblečení stačí potřít mýdlem a opláchnout nebo "naložit" do kbelíku, kde jsme přidali šetrný pracího prášku, např. Ulrich -funguje již při nízkých teplotch /viz kategorie Praní/ a zalét vlažnou vodou. Čas od času přidáme také půl lžičky lanolínové impregnace /nebo lanolín z lékárny rozpuštěný v dětském šampónu/, tím obnovíme obsah lanolínu v látce.

Péče o vlňáčky:

Po použití necháme vlhké /mírně mokré/ vlňáčky volně uschnout a znovu použijeme. Po uschnutí mají vlňáčky opět svou přirozenou vůni. Pokud by vlňáčky po usušení zapáchaly, vypereme ručně v mýdle Imse Vimse nebo žlučovém mýdle /viz kategorie Praní/. Po vyprání necháme usušit a nalanolínujeme.

Lanolínování vlňáčků:

Vlňáčky lanolínujeme po té, co byly vyprány /nejlépe suché, ale lze i mokré, ikdyž je pak snížena absorpce lanolínu/ nebo po té, co začnou protékat /jedno lehčí protečení neznamená nutně lanolínování/.

Použijeme lanolínovou impregnaci Ulrich /dle návodu na etiketě/, nebo koupíme lanolín z lékárny a zředíme s dětským šampónem.

Vlňáčky namočíme do impregnace nejlépe přes noc, pak vymačkáme lehce přebytečnou vodu, neoplachujeme /ač je někdy uváděno/ a zabalíme do ručníku na půl hodinky, necháme volně sušit. Nesušíme nikdy na radiátoru!